UYGULAMALAR

UYGULAMALAR

Uygulamalar

Endüstriyel lazer uygulamaları lazerin gücüne bağlı olarak iki kategoriye ayrılabilir: malzeme işleme ve mikromalzeme işleme.

Malzeme işlemede, ortalama optik gücü 1 kilovatın üzerinde olan lazerler öncelikle endüstriyel malzeme işleme uygulamaları için kullanılır. Bu güç eşiğinin üzerinde meydana gelen optik termal durumlar, bu lazerleri düşük güçlü muadillerinden ayırır.

Mikromalzeme işleme, 1 kilovatın altındaki tüm lazer malzeme işleme uygulamalarını içeren bir kategoridir. Mikro malzemelerin işlenmesinde lazerlerin kullanımı, endüstride geliştirme ve üretim alanında geniş bir uygulama alanına sahiptir.

Lazer ışını karakterindeki uyumluluk, yüksek monokromatiklik ve son derece yüksek güçlere ulaşma, bu benzersiz uygulamaları mümkün kılan özelliklerdir.

her malzeme ışığı absorbe etme kabiliyetine göre lazere farklı tepki verir; Her lazer tipi, lazeri ve etkilerini belirleyen farklı bir dalga boyuna sahiptir ve tüm bunların sonucu, uygulama için özel olarak çözülür.

En yaygın endüstriyel uygulamalar lazer markalama, lazer gravür / gravür, lazer kesim, lazer kaynağı, lazer delme, lazer kaplama, katkı maddesi üretimi, lazer sertleştirme, lazer temizleme, lazer çözme, lazer ablasyonu, lazer perforasyonudur.