Laseral Pulse Fiber Lazer Markalama

20140522_163130 (1)

Türkiye'nin ilk seri üretim fiber lazeri artık yeni 19" rack kasasında kullanıma hazır...

web tasarım

Yazının Devamı

ROFIN Performance Lazer Kaynak

Laseral_performance_D

Yeni SPEEDmodeTM maksimum darbe frekansını belirgin bir şekilde...

Yazının Devamı

Laseral CO2 3D Galvo Lazer Kesim

LASERAL CO2 3D GALVO LAZER MARKALAMA SİSTEMİLASERAL CO2 3D Galvo Lazer Kesim ve Markalama Sistemi ahşap,deri,..

web tasarım

Yazının Devamı

HABERLER

Fuar Katılımları

4-7 Ekim 2017 de Tüyap'ın İzmir'in yeni fuar alanı "fuarizmir" de düzenlemiş olduğu MAKTEK fuarındaki standımıza değerli müşterilerimizi bekliyoruz.

Yazının Devamı

Görüntü işleme ile lazer markalama Sistemi

“Görüntü işleme ile fiber lazer markalama” ...

Yazının Devamı

Laseral 6 Eksen CNC Lazer Markalama İmalatı

Firmamız tarafından Türkiye'nin ilk 6 eksenli CNC lazer markalama makinası...

Yazının Devamı

LASERAL FİBER KESİM MAKİNASI

Laseral Fiber Lazer Kesim Makinası...

Yazının Devamı

Mark on the fly teknolojisi

Dinamik markalama sistemlerini...

Yazının Devamı

20 W / 30 W / 50 W Pulse Fiber Lazer Markalama Sistemi

20140522_163130 (1)

Türkiye'nin markalama sektöründe yurt içi ve yurt dışında en çok tercih edilen lazer markalama makinası olan Laseral , ileri teknolojiye sahip dünya standartlarında bir üründür. Kurucuları Türkiye'de endüstriyel olarak satılmış ilk fiber lazerleri üretmiş olan mühendislerdir.

19” rack sınıfı raf kabinleri için geliştirilmiş yeni kasasında 100'ün üzerinde entegre edilmiş sistem mevcuttur. Eski teknolojiye sahip lamba pombalı ve diyotlu lazerler , markalama sektöründeki ömürlerini yavaş yavaş tamamlamaya başlamış olup her yıl açıklanan verilere göre 2012 yılı sonu itibariyle fiber lazerlerin, markalama ve oyma sektörüdeki payı %70 'a kadar ilerlemiştir.

Fiber lazerler, ekonomik olması ve teknolojik üstünlükleri ile her geçen gün aradaki farkı açmaktadır. Sarf malzemesi olmaması , güç tüketimini önemsenmeyecek kadar düşük değerlere çekmiş olması ile en büyük üretim tesislerinden , en küçük atölyelere kadar yer bulmaktadır.

Laseral Ltd. , lazer markalama sistemleri üzerine uzmanlaşmış olup her geçen gün büyüyen kadrosuyla sanayimize standart lazer markalama sistemlerinin yanında ihtiyacı olan fiber lazer otomasyon çözümlerini sunmaya devam etmektedir.

Türkiye'nin en çok satan fiber lazer markalama sistemi olan Laseral Pulse Serisi ile , tüm metal ve farklı alaşımlarını , plastiğin bir çok çeşidini , kaplamalı malzemeleri markalamak ve oyma yapmak mümkündür.

Savunma sanayi ve otomativ ve kalıp sektörlerinin başı çektiği fiber lazer markalama , bugün en büyük müşterileri olan medikal sektörü , ve her geçen gün yerini sağlamlaştırdığı kuyumculuk sektörlerinin yanında seri üretim yapılan her sektörün vazgeçilmez teknolojisi haline gelmiştir.

Laseral Pulse serisi fiber lazerler , hemen hemen her sektörde kullanılabilecek , masrafı yok denecek kadar az olan , az yer kaplayan ileri teknolojiye sahip bir lazerdir.

MİKRON PULSE FİBER LASER MARKALAMA Yüksek ekonomi sınıfı : 100,000 saatin üzerinde (10 yıldan fazla) kullanım ömrüne sahip fiber lazer markalama rezonatörü diyot ve lambalı lazerlerde olduğu gibi kısa periyotlarla sarf parça ihtiyacı oluşturmaz. Bu da sizi yüklü servis ve parça maliyetlerinden kurtarır.

MİKRON PULSE FİBER LASER MARKALAMA

Yeşil enerji : Fiber lazerler elektro-optik verimliliğe sahip olmasıyla çok az miktarda enerji ile çalışabilmenizi sağlar.

CO2 2D GALVO LAZER MARKALAMA SİSTEMİ

19"/ 3U Rack : Dünya standartı olarak kabul edilmiş 1U, 2U ve 3U harfleri kasa yüksekliğini temsil ederken , 19" ise 482mm'e tekabül etmektedir. Bu ölçülerde üretilmiş Laseral Pulse Serisi makinalar endüstriyel tip rack kasalarına kolaylıkla monte edilebilmek üzere tasarlanmıştır.

MİKRON PULSE FİBER LASER MARKALAMA

Akıllı soğutma : Enerji tüketiminin düşük olması sistemdeki ısınmayı ve soğutma ihtiyacını da azaltarak hava ile soğutmayı mümkün kılmaktadır. Bu sayede su soğutma (chiller) ünitesinin ve sık bakım gerektiren dahili su soğutma sistemi parçalarının (pompa, filtre, flow tube, deionize su, vb.) maliyetinden kurtulmanın yanısıra soğutma için saatlik 3-5 kW ek enerji tüketimi de ortadan kalkar.
MİKRON PULSE FİBER LASER MARKALAMA Standart PC'ye kurulum: Lisanslı CD ve dongle ile birlikte tedarik edilen lazer sisteminin kontrol yazılımı Windows XP ve Windows 7 (32 bit) işletim sistemi ile çalışan tüm standart PC'lere kolayca kurulabilir. Sistem gereksinimlerinin düşük oluşu ekonomik ve esnek kullanım sağlar.
MİKRON PULSE FİBER LASER MARKALAMA

Sıfır Bakım: Laseral , en ileri teknoloji komponentleri kullanmasıyla , çok uzun rezanatör ömrüne sahip fiber lazerler üretmektedir. Bunun yanında teknil servis konusunda uzman bir ekibe sahip olup 24 saat garantisi sunmaktadır.

MİKRON PULSE FİBER LASER MARKALAMA i-kontrol: Fiber lazeri kullanırken kullanıcının ellerine serbestlik veren ayak pedalına sahip fiber lazerler ile verim arttıran çözüm.

MİKRON PULSE FİBER LASER MARKALAMA

200 nokta testi : Laseral 'in lazer markalama makinalarını rakiplerinden ayıran en önemli farkı , her bir lazer için tek tek uyguladığımız 10 sayfalık dökümana göre 200 farklı elektronik ve mekanik teste göre kontrollerin yapılması ve kontrollerin her birinden başarıyla geçtikten sonra gönderime hazır hale getirilmesidir. Laseral, bu sayede çok nadir de olsa çıkabilen arıza durumlarında 48 saat içinde müdahale etme taahhütünü gururla yerine getirir.
20140522_163130 (1)
Teknik Özellikler

Çıkış Gücü Opsiyonları 20 W / 30 W / 50 W
Lazer Sınıfı 4
Işın Üreteci Ytterbium, palslı fiber
Dalga Boyu 1055 - 1070 nm
Pals Enerjisi 1 mJ
Çıkıştaki güç aralığı 10 - 100 %
Pals Süresi 100 - 120 ns
Pals Frekans Aralığı 20 / 30 / 50 - 200 kHz
Kırmızı Pilot Lazer (660 nm) 0.5 mW
Işın kalitesi (M²) 1.5
Lens Çalışma Mesafesi (f=160 mm) 178 mm
Markalama Alanı (f=160 mm) 110 x 110 mm
Lens Çalışma Mesafesi (f=347 mm) 403 mm
Markalama Alanı (f=347 mm) 250 x 250 mm
Spot Çapı 50 um'den az
Çalışma Alanı Aydınlatması LED soğuk ışık
Lisanslı Yazılım EzCAD / weldMARK
İşletim Sistemi Windows XP / Windows 7 (32 bit)
Ara bağlantı USB
Soğutma Dahili hava soğutma sistemi
%100 kullanım ortamın sıcaklığı 0˚ dan +35˚
%50 kullanımda ortamın sıcaklığı 0˚ --dan +40˚
Çalışma ortamı nem aralığı %10 ila %95
Elektrik Bağlantısı 220 V / 50-60 Hz
Çektiği Maks. Ortalama Güç 0,5 kW / 0,6 kW / 0,7 kW
Ebatlar (G x Y x D)
Lazer Kafası 107 x 171 x 441 mm
19" Rack Kasa 482 x 135 x 550 mm
Toplam Ağırlık 80 kg
Kabin Opsiyonel (bkz.Kabinler ve Otomasyon)

Photo

1 2 3 5 6

Video