20 W / 30 W / 50 W Pulse Fiber Lazer Markalama Sistemi

20140522_163130 (1)

Türkiye'nin ilk seri üretim fiber lazeri artık yeni 19" rack kasasında kullanıma hazır...

Fiber lazerlerin lazer markalama sektöründeki payı her geçen yıl daha da büyüyor. Gerek yüksek ışın kalitesi, gerekse de sıfır bakım maliyeti ve uzun faydalı ömrü bakımından alternatifi diyotlu ve lamba pompalı lazer markalama sistemlerini gerilerde bırakan fiber lazer markalama sistemleri düşük güç tüketimi, az yer kaplama gibi bir çok avantajıyla da göz dolduruyor. Fiber lazerlerin üstünlüğünü görüp bunları sanayimizle tanıştıran ilk ekiplerden birinin üyeleri olarak pek çok sektörde otomasyon kısmı da dahil olarak yaptığımız uygulamalarla fiber markalama lazerlerinin kullanım alanlarını genişlettik, endüstriye ekonomik ve akılcı olduğu kadar estetik çözümler sunduk.

LASERAL Pulse Fiber Lazer Markalama Sistemi her türlü metalin ve metal alaşımın, kaplamalı ve boyalı metalin, endüstride kullanılan birçok plastiğin ve farklı malzemenin lazerle markalanması amacıyla üretilmiştir.

Başta otomotiv, promosyon, medikal, kuyumculuk, kalıp ve savunma sanayi olmak üzere metal ve plastik malzeme üretimi yapan hemen hemen her sektörde rahatlıkla kullanılabilecek, ürünlerinizde mükemmel markalama sonuçları alarak rekabet şansınızı arttırmanızı sağlayacak, kullanımı kolay, masrafsız ve kompakt yeni nesil bir lazerdir.

MİKRON PULSE FİBER LASER MARKALAMA Çok uzun ekonomik ömür: 100,000 saatin üzerinde (10 yıldan fazla) kullanım ömrüne sahip fiber lazer rezonatörü diyot ve lambalı lazerlerde olduğu gibi kısa periyotlarla sarf parça ihtiyacı oluşturmaz. Bu da sizi yüklü servis ve parça maliyetlerinden kurtarır.

MİKRON PULSE FİBER LASER MARKALAMA

Düşük enerji tüketimi: Fiber lazer teknolojisinin en önemli avantajlarından olan yüksek elektro-optik verimlilik çok düşük enerji maliyetleriyle işlem yapabilmenize olanak sağlar.

CO2 2D GALVO LAZER MARKALAMA SİSTEMİ

19"/ 3U Rack Kasa: Endüstriyel standartlara uygun 19" eninde ve 3U yüksekliğinde rack lazer kasası gerek estetiği gerekse modüler tasarımıyla mevcut kabin ve donanımlarınızla da uyum sağlar.

MİKRON PULSE FİBER LASER MARKALAMA

Hava ile soğutma: Enerji tüketiminin düşük olması sistemdeki ısınmayı ve soğutma ihtiyacını da azaltarak hava ile soğutmayı mümkün kılmaktadır. Bu sayede su soğutma (chiller) ünitesinin ve sık bakım gerektiren dahili su soğutma sistemi parçalarının (pompa, filtre, flow tube, deionize su, vb.) maliyetinden kurtulmanın yanısıra soğutma için saatlik 3-5 kW ek enerji tüketimi de ortadan kalkar.
MİKRON PULSE FİBER LASER MARKALAMA

Standart PC'ye kurulum: Lisanslı CD ve dongle ile birlikte tedarik edilen lazer sisteminin kontrol yazılımı Windows XP ve Windows 7 (32 bit) işletim sistemi ile çalışan tüm standart PC'lere kolayca kurulabilir. Sistem gereksinimlerinin düşük oluşu ekonomik ve esnek kullanım sağlar.

MİKRON PULSE FİBER LASER MARKALAMA Bakım gerektirmeyen tasarım: LASERAL Pulse Fiber Lazer Markalama Sistemi uzun rezonatör ömrü ve verimli soğutma sisteminin yanısıra asgari adetlerde dayanıklı elektronik ve mekanik parça kullanımı ile oldukça yalın ve bakım gerektirmeyen bir yapıdadır.
MİKRON PULSE FİBER LASER MARKALAMA

Ayak pedalıyla işletim: Lazer sistemiyle standart olarak verilen ayak pedalı markalama işlemleri sırasında operatörün ellerinin boşta kalarak daha verimli çalışabilmesini sağlar.


20140522_163130 (1)
Teknik Özellikler

Çıkış Gücü Opsiyonları 20 W / 30 W / 50 W
Lazer Koruma Sınıfı 4
Işın Kaynağı Ytterbium, palslı fiber
Dalga Boyu 1055 - 1070 nm
Pulse Enerjisi 1 mJ
Çıkış Gücü Ayarlanabilme Aralığı 10 - 100 %
Pals Süresi 100 - 120 ns
Pals Frekans Aralığı 20 / 30 / 50 - 200 kHz
Kırmızı Pilot Lazer (660 nm) 0.5 mW
Işın kalitesi (M²) 1.5
Lens Çalışma Mesafesi (f=160 mm) 178 mm
Markalama Alanı (f=160 mm) 110 x 110 mm
Lens Çalışma Mesafesi (f=347 mm) 403 mm
Markalama Alanı (f=347 mm) 250 x 250 mm
Spot Çapı 50 um'den az
Çalışma Alanı Aydınlatması LED soğuk ışık
Lisanslı Yazılım EzCAD / weldMARK
İşletim Sistemi Windows XP / Windows 7 (32 bit)
Ara bağlantı USB
Soğutma Dahili hava soğutma sistemi
%100 kullanım ortam sıcaklık aralığı 0˚ ila +35˚
%50 kullanım ortam sıcaklık aralığı 0˚ ila +40˚
Çalışma ortamı nem aralığı %10 ila %95
Elektrik Bağlantısı 220 V / 50-60 Hz
Çektiği Maks. Ortalama Güç 0,5 kW / 0,6 kW / 0,7 kW
Ebatlar (G x Y x D)
Lazer Kafası 107 x 171 x 441 mm
19" Rack Kasa 482 x 135 x 550 mm
Toplam Ağırlık 80 kg
Kabin Opsiyonel (bkz.Kabinler ve Otomasyon)

MULTİMEDYA
Video
Fotoğraf

laseral endüstriyel fiber lazer markalama mikron endüstriyel fiber lazer markalama

mikron lazer fiber lazer markalamamikron endüstriyel fiber lazer markalamaMİKRON PULSE FİBER LASER MARKALAMA