Lazer Kesim

Lazer Kesim

Lazer kesim teknolojisinin uygulamaları

Lazer kesim geniş bir malzeme çeşitliliğinde hassasiyete, hıza ve takım kullanılmadan işlenmeye gereksinim duyan karmaşık konturlar için kullanılabilir. Basitçe, odaklanmış bir lazer ışını, malzeme üzerinde yüksek düzeyde doğruluğa ve tekrarlanabilirliğe sahip olarak kesim için kullanılır. Malzemeler, çapaksız ve az ısı  girdisi ile çarpılmaya maruz kalmadan ve son işlem gerektirmeden temassız, kuvvetsiz şekilde işlenebilir. CAD / CAM sistemleri kesme modelini tanımlamaya yardımcı olur ve böylece etkili bir malzeme kullanımı sağlar.

Lazer ışını, çeşitli malzemelerin değişen kalınlıklarda hassas bir şekilde kesimi için kolayca programlanabilir. Neredeyse tüm metaller lazer ile kesilebilir,  yumuşak çelik, paslanmaz çelik ve alüminyum lazer kesimi en yaygın uygulamalardır. Lazer teknolojisi ile kesilen diğer malzemeler ahşap, plastik, cam ve seramiktir. Örneğin zımbalama gibi alternatif yöntemler ile karşılaştırıldığında lazer kesim, çok küçük ölçekli üretimler için bile ekonomiktir.

Avantajlara genel bir bakış
Yüksek hız ve otomasyon
Farklı malzeme çeşitlerini ve kalınlıklarını kesme
Hassas enerji girişi, kesin doğruluk
Temassız, kuvvet gerektirmeyen parça işleme
En az termal malzeme etkileşimi
Birkaç mikrometre kesim aralıkları mümkün
Tekrar işlem yapmak için daha kısa zaman

Lazer Kesim Resimleri

Çelik Plakadan Açacak Kesimi Çelik Plakadan Açacak Kesimi Çelik Plakadan Logo veya Harf Kesme Çelik Plakadan Logo veya Harf Kesme Çelik Plakadan Logo veya Harf Kesme Çelik Plakadan Logo veya Harf Kesme Çelik Plakadan Parça Kesme veya İç Boşaltma Çelik Plakadan Parça Kesme veya İç Boşaltma Çelik Plakanın Spiral Kesimi Çelik Plakanın Spiral Kesimi Deri üzerinde delik delme ve model kesme Deri üzerinde delik delme ve model kesme Deri üzerinde delik delme ve model kesme Deri üzerinde delik delme ve model kesme Ayakkabı Modelinde Deri Kesim Ayakkabı Modelinde Deri Kesim Deri Üzerine Delme ve Kesme ile Desen Oluşturma Deri Üzerine Delme ve Kesme ile Desen Oluşturma Endoskoplarda Zincir Bağlantılarının Kesimi Endoskoplarda Zincir Bağlantılarının Kesimi Metal Stent Kesimi Metal Stent Kesimi Metal Stent Kesimi Metal Stent Kesimi Rugan Üzerinde Delme ve Kesme Rugan Üzerinde Delme ve Kesme Saatlerin Mekanik  Parçalarının Kesimi Saatlerin Mekanik Parçalarının Kesimi Süet Üzerinde Kesme ve Delme ile Desen Oluşturma Süet Üzerinde Kesme ve Delme ile Desen Oluşturma Yüksek Kenar Kalitesine Sahip Cam kesim Yüksek Kenar Kalitesine Sahip Cam kesim Tıbbi Döner Testere Ucu Kesim ve Kaynağı Tıbbi Döner Testere Ucu Kesim ve Kaynağı Ahşap Papyon Kesim Ahşap Papyon Kesim Siyah Pleksi Etiket Kesim ve Markalama Siyah Pleksi Etiket Kesim ve Markalama Uyarı Etiketi Markalama ve Çizme Uyarı Etiketi Markalama ve Çizme Tesa Etiket Markalama Tesa Etiket Markalama