Metal Markalama

Metal Markalama

Uygulamaya Göre Farklı Markalama Yöntemleri

Lazer Tavlama
Lazer tavlama, ısıya ve oksijene maruz bırakıldığında renk değişikliği gösteren tüm metaller üzerine uygulanabilir. Lazer ışını, tavlama renkleri görünene kadar iş parçası yüzeyini seçici olarak ısıtır. Tavlama, malzeme yüzeyine bir zarar vermemesine rağmen yüksek kontrastlı, açıkça okunabilir, temiz markalamalar üretir.

Lazer Gravürleme

Lazer gravür işleminde, malzeme, yüksek kaliteli bir sonuç ve kontrollü derinlik elde etmek için buharlaştırma ve eriyik uzaklaştırma kombinasyonu ile çıkarılır. Bu tipteki lazer markalamalar çok dayanıklıdır ve sadece derin taşlama ile çıkarılabilir. Bu nedenle, lazer gravürleme, sahteciliğe dayanıklı ürün markalaması için kullanılabilir.

Yüzey Kaldırma
Yüzey kaldırma, lazerin alt tabakanın yüzey kaplamasını kaldırmasıyla gerçekleşen bir işlemdir. Kaplamalı, boyalı veya eloksal kaplı yüzeylerin seçici ablasyonu altında farklı renkte bir malzeme ortaya çıkar ve renkli markalamalar elde edilir. Bu yöntem, altta yatan substrata zarar vermeden mükemmel kontrast oluşturabilir ve genellikle kaplanmış metalleri, eloksallı alüminyumu, filmler ve folyoları markalamak için yaygın olarak kullanılır.

Avantajlarına genel bir bakış
•    Dayanıklı, yüksek kontrastlı markalamalar
•    Zarar görmemiş yüzeyler (tavlama ile) önemli olabilir. Ör: Tıbbi cihazlar
•    Mekanik markalama tekniklerine kıyasla hızlı
•    Gerçekleştirilebilecek çok ince çizgi genişlikleri
•    Esnek, özgün markalamalar
•   Alfanümerik metin, seri numaralar, logo, grafik, barkodlar ve karekodlar

Metal Markalama Resimleri

Yüzük Üzerine Desen Markalama Yüzük Üzerine Desen Markalama Yüzük Üzerine Desen Markalama Yüzük Üzerine Desen Markalama Kalem Üzeri Yazı veya Logo Markalama Kalem Üzeri Yazı veya Logo Markalama Tıbbi Paslanmaz Çelik Makas Üzerine Markalama Tıbbi Paslanmaz Çelik Makas Üzerine Markalama Yüksek Hız Çeliği (HSS) Matkap Ucu Markalama Yüksek Hız Çeliği (HSS) Matkap Ucu Markalama Alüminyum Üzerinde Kazıma ile Logo Kabartma Alüminyum Üzerinde Kazıma ile Logo Kabartma Alüminyum Üzerine Derin Oyma ile Kabartma Alüminyum Üzerine Derin Oyma ile Kabartma Eloksal Kaplı Alüminyum Üzerine Markalama ile Cetvel Oluşturma Eloksal Kaplı Alüminyum Üzerine Markalama ile Cetvel Oluşturma Pirinç Mıktanıslı Anahtarlık Üzerine Markalama Pirinç Mıktanıslı Anahtarlık Üzerine Markalama Metal Üzerine Markalama ile Açı Ölçer Oluşturma Metal Üzerine Markalama ile Açı Ölçer Oluşturma Metal Etiket Markalama Metal Etiket Markalama Krom Kaplama Üzerine İşaret Markalama Krom Kaplama Üzerine İşaret Markalama Teneke Kutu Üzerine Markalama Teneke Kutu Üzerine Markalama Kalıp Takvimi Kazıma Kalıp Takvimi Kazıma Markalayarak Çelik Üzerine Resim Baskı Markalayarak Çelik Üzerine Resim Baskı Markalayarak Çelik Üzerine Resim Baskı Markalayarak Çelik Üzerine Resim Baskı Paslanmaz Çelik Üzerine Renkli Markalama Paslanmaz Çelik Üzerine Renkli Markalama Paslanmaz Çelik Üzerine Renkli Markalama Paslanmaz Çelik Üzerine Renkli Markalama Metal Silah Gövdesi (Kubuz) Üzerine Logo veya İsim Markalama Metal Silah Gövdesi (Kubuz) Üzerine Logo veya İsim Markalama Z Rot Üzerine Karekod ve Seri Numarası Markalama Z Rot Üzerine Karekod ve Seri Numarası Markalama Kama Üzerine Logo veya İsim Kazıma, Derin Oyma Kama Üzerine Logo veya İsim Kazıma, Derin Oyma Düz Kama Üzerine Logo veya İsim Kabartma Düz Kama Üzerine Logo veya İsim Kabartma Kalıp İçine Simge, Yazı Kazıma Kalıp İçine Simge, Yazı Kazıma Eloksal Kaplı Alüminyum Plaka Üzerine Markalama Eloksal Kaplı Alüminyum Plaka Üzerine Markalama Anahtarlık Üzerine Desen Markalama Anahtarlık Üzerine Desen Markalama Kuş Bileziği Üzerine Harf, Rakam Markalama Kuş Bileziği Üzerine Harf, Rakam Markalama