Laseral Pulse Fiber Lazer Markalama

20140522_163130 (1)

Türkiye'nin ilk seri üretim fiber lazeri artık yeni 19" rack kasasında kullanıma hazır...

web tasarım

Yazının Devamı

ROFIN Performance Lazer Kaynak

Laseral_performance_D

Yeni SPEEDmodeTM maksimum darbe frekansını belirgin bir şekilde...

Yazının Devamı

Laseral CO2 3D Galvo Lazer Kesim

LASERAL CO2 3D GALVO LAZER MARKALAMA SİSTEMİLASERAL CO2 3D Galvo Lazer Kesim ve Markalama Sistemi ahşap,deri,..

web tasarım

Yazının Devamı

HABERLER

Fuar Katılımları

4-7 Ekim 2017 de Tüyap'ın İzmir'in yeni fuar alanı "fuarizmir" de düzenlemiş olduğu MAKTEK fuarındaki standımıza değerli müşterilerimizi bekliyoruz.

Yazının Devamı

Görüntü işleme ile lazer markalama Sistemi

“Görüntü işleme ile fiber lazer markalama” ...

Yazının Devamı

Laseral 6 Eksen CNC Lazer Markalama İmalatı

Firmamız tarafından Türkiye'nin ilk 6 eksenli CNC lazer markalama makinası...

Yazının Devamı

LASERAL FİBER KESİM MAKİNASI

Laseral Fiber Lazer Kesim Makinası...

Yazının Devamı

Mark on the fly teknolojisi

Dinamik markalama sistemlerini...

Yazının Devamı

OR LASER Evo Mobile Lazer Kaynak Sistemi

laseral evo mobile2laseral evo mobile

Önemli Noktalar

  • Kompakt boyut
  • Dokunmatik ile kolay kullanım
  • Autoweld
  • Video fonksiyon
  • Yüksek pulse peak gücü
  • CAD / CAM yazılım çözümü olan ORLAS SUITE ile uyumlu
  • Toz besleyici ve toz nozulu ile uyumlu

EVO MOBILE Lazer Kaynak Sistemi

Müşterilerin verdiği ilhamın ve birçok yıllık gelişmelerin öncülük etmesiyle bu laser kaynağı sistemi tam bir gelişme sağlamıştır. Sonuç olarak açık laser iş istasyonları için yeni standartlar belirleyen mobil laser kaynak sistemi olmuştur. Akılda kalan pratik kullanımı ile tasarlanmış rahat çalışma özelliklerine ek olarak, geniş bir yelpazedeki yenilikleri ile yarı otomatik işlemleri destekler. Tüm yeni gelişmeler hakkında bilgi edinmek ve kendi görüşünüzü oluşturmak için okumaya devam edin.

Eklenen Bir Artı

Çok sayıda kullanışlı yardımcılar verimliliğinin artırılması için entegre edilmiştir. Örneğin, otomatik kaynak fonksiyonu geometrik şekiller (noktalar, daireler, poligon) öğrenilmesine ve önceden tanımlanmış kaynak parametreleri ile bu yüzeylerin daha ileri işlemini sağlar. Bu, verimlilik için önemli bir artış sağlar.

Başka bir yenilik ise uzayda serbestçe dönen bir koordinat sistemi seçeneğidir. Bu kullanıcı için önemli ölçüde daha basit kaynak yapma, kullanıcıya işleme yüzeyi olarak uzayda bir eğik düzlem tanımlama olanağı sunar.

Tamamen Yeni İşleme Yetenekleri

Bu yeni gelişme işleme seçenekleri alanında yeni standartlar belirleyen bir laser sistemi üretti. Küçük ve kompakt ama yine de büyük katetme mesafeleri ile, hızlı kullanımda hemen hazır olabilir ve servis birimleri ya da takım, kalıp üreten kullanıcıların artan gereksinimlerini karşılamak için son derece hassas işlem yapabilir.

Elektromanyetik olarak kontrol edilen dönen kol 800 mm’ den 1500 mm’ ye bir teleskop gibi uzatılabilir ve kendi ekseni etrafında döndürülebilir. Kontrol edilen eksenlerin hareket mesafesi X-ekseninde 700 mm ve y ekseninde 400 mm'dir. Dikey, laser sistemi de Z-ekseninde 400 mm katedebilir. Diğer bir deyişle, her bir laser kaynağı işlemi, yeniden sabit bir konumlandırılmaya ve eksenlerin yeniden ayarlanmasına gerek olmaksızın gerçekleştirilebilir.

Ultra Kompakt

Sadece 110 cm kompakt yüksekliği ile bir mini van ya da küçük bir kamyonda tam anlamıyla bu mobil laser sisteminin kolay taşınabilmesine izin verir ve önceki lazer sistemleri ile karşılaştırıldığında genişletilmiş erişimiyle yeni standartlar belirleyici olmuştur. Laser ışını milimetre hassasiyetinde bölge içinde kaynak pozisyonuna yönlendirilir. Takım ve kalıp işlemede minimal kurulum ve toplanma süresiyle birlikte EVO Mobile, eksenel uzun hareket mesafeleri sayesinde işin toplam miktarını en aza indirir.

Ultra Esnek

EVO Mobile kullanımı son derece kolay ve sabitleme frenleri ile sabit bir konumda tutulabilir. Eksen hareketleri çok uzun katetme mesafeleri için izin verir ve aynı zamanda joystick ile kontrol edilmektedir. Bu, kaynak pozisyonuna 0.1 mm’ den daha küçük mutlak hassasiyetle ayarlanması için izin verir. Optik uzantıları ve 360 ° dönebilen optik yetenekleri ile hiçbir açı gizli kalmayacaktır.

Dokunmatik Ekran Üzerinden Kontrol

10 "dokunmatik ekranı üzerinden tüm parametrelere erişilebilir ve aynı zamanda doğrudan depolanabilen önemli ayarlarını yapmak için bir sürü olasılıklar vardır. Kaydedilen verilere her zaman ulaşılabilir.

Opsiyonel ORLAS SUITE ile Çalışma

Or Laser tarafından sunulan ORLAS SUITE neredeyse tüm laser işlemlerinde: markalama, kazıma, kesme, kaynak, kaplama ve toz bazlı ilave imalat yöntemlerini planlamak için eşi görülmemiş bir yeni CAD / CAM ortamıdır.

Bu aslında tüm özel dosya formatlarını okuma ve işleme yapabilen ve mevcut tüm lazer sistemleri kontrol edebilen endüstriyel lazer uygulamaları için ortaya çıkarılmış kapsamlı, ilk ve tek bir yazılımdır.

ORLAS SUITE destekleme ve işleme stratejilerini planlama için çok uygundur. Yazılım STEP ve IGES dahil olmak üzere en popüler 3D CAD dosya formatlarını desteklemektedir. Sistem aynı zamanda, klasik kaynak ve markalama görevlerinin yanı sıra toz bazlı lazer kaplama (aynı zamanda çoklu katmanlar yatırma için) için bir araç olarak kullanılabilir.

Joystick Aracılığıyla Tek Elle Kullanım

Ekran ile birlikte, joystick fonksiyonları merkezi kumanda elemanıdır. Katetme hızı, eksen yönü ve daha fazlası doğrudan joystick ile kontrol edilebilir ve yerine getirilebilir. Modifikasyonların kaynak işlemi sırasında ekran üzerinden yapılmasının yerine doğrudan joystick ile yapılabilir olması kaynak esnasındaki verimliliği artırır. Hareket yolu verileri de joystick ile doğrudan programlanabilir.

Koordinat Dönüşümü Sayesinde Kolay Kaynak

Deneyimli kaynakçılar için bile zorlu bir görev olan büyük ve hantal şekillerin kaynağı sırasında, yenilikçi EVO laser kaynak sistemi koordinat dönüşümü ile şimdi mükemmel bir çözüm sağlıyor. Eksenlere paralel olmayan yüzeyler ve kenarlar artık kolayca işlenebilir.

Koordinat eksenleri üç noktayla tanımlanır ve tek yönde basit bir joystick işlemi ile EVO laser kaynak sistemi örneğin, kalıp kenarına, her üç eksenin paralel hareketini senkronize yürüterek ulaşır. Sonuç olarak, optimal ve manuel odaklama ve yeniden ayarlamalar artık gerekli değildir

Laser Type: 120 W Type: 160 W Type: 200 W Type: 300 W
Lasertype Nd:YAG, Nd:YAG, Nd:YAG, Nd:YAG
Max. mean power 120 W 160 W 200 W 300 W
Pulse peak power 6 kW 7,5 kW 9 kW 13 kW
Max. pulse energy 60 J 80 J 100 J 150 J
Pulse duration 0,4 – 20 ms 0,4 – 20 ms 0,4 – 20 ms 0,4 – 20 ms
Pulse frequency 01 – 20 Hz (100 Hz) 1 – 20 Hz (100 Hz) 1 – 20 Hz (100 Hz) 1 – 20 Hz (100 Hz)
Focus diameter 0,2 – 2,0 mm 0,2 – 2,0 mm 0,2 – 2,0 mm 0,2 - 2,0 mm
Line voltage (V/Ph/Hz) 400/3/50 400/3/50 400/3/50 400/3/50


Foto Galeri

1 2 3 5 6

Video