Rofin FL Fiber Lazerleri

powerline FL 20

ROFIN FL Serisindeki yüksek canlılıktaki fiber lazer'ler olağanüstü bir verime sahip olup , optimum güvenilirlik için dizayn edilmiştir.

Yazının Devamı

Rofin Desktop Kaynak Lazerleri

Desktop_Laseral

Desktop , manuel kaynak için çok amaçlı ve hesaplı kompakt bir masa üstü lazer sistemidir. Labaratuvarlar , atölyeler ve enstitüler 'in belirli ihtiyaçları için dizayn edildi

Yazının Devamı

Rofin C02 lazerleri

Starshape_Laseral - Hk

SC serisinin Kapalı-tip lazerleri ile 2 ve 3 eksenli galvo tarama kafasınından oluşmaktadır. Verimli bir yazılım metal-olmayan...

Yazının Devamı

rofinlaseralogo


Katı-Hal Lazerleri

Yeni Nesil Esneklik

Fiber lazerlere ek olarak , katı-hal lazerlerimiz esnek bir ışın yolu gerektiği durumlarda seçilebilecek bir araçtır. Lazer kesim , lazer kaynak , yok etme , delme , scribing için iyi bir uygulama alanına sahiptir. Katı-Hal lazerleri çoğu markalama uygulamaları için ideal ışın kaynağı olduklarını kanıtlamışlardır. ROFIN çok geniş bir yelpazede : 3w ve 1000w güç aralığında ; CW , pulsed ve Q-sviç katı-hal lazeri seçeneği sunar. - her durumda uygulamanız için doğru lazeri sunar.

KatıHalLaseral


CW- ve Q-switch Lazerleri

Sürekli-Dalga Operasyonundan Tepe Pulse Kapasitesine

Aktif-Lazer olan Nd:YAG katı-hal çubuğu ( rod ) lazer diyotları tarafından aktive edilir. Geleneksel lamba-pompalı katı-hal lazerlerine kontrast olarak , Nd:YAG-rodu içindeki diyot ışığının emilimi çok daha verimlidir. Bu yüzden düşük termal gerilmeye ve aynı zamanda Nd:YAG kristalinin lens değerine bağlı ışın kalitesi gelişmiştir ve elektrik verimliliğinin dikkate değer ölçüde yükselmesini sağlamıştır.

Özel bir operasyon modu ile birlikte Sürekli-Dalgalı ve CW-lazerin Q-switch işin içine dahil edilmiştir. İşlem esnasında lazer rezanatörünün içindeki lazer-aktif mediume yönlendirilen ışının rotası aktif bir element tarafından ( Q-sviç ) optik olarak bloke edilmiştir.Aynı zamanda devamlı olarak eklenen pompalama enerjisi kalıcı olarak Nd:YAG kristali içinde depolanır. Optik yolun açılmasının ardından kilitlemenin ortadan kalkmasıyla sırasıyla depolanan tüm enerji çok kısa bir pulse ile birlikte serbest bırakılır. Daha sonra optik-yol yeniden kilitlenir. Bu proses , pulse uzunluklarının 15ns ile 400ns arasında değişişebilirken , temel olarak 100 kHz CW ( continues wave) bir frekansta sürekli olarak tekrarlanır. Bu kısa pulse'larla , 3MN 'ye ulaşabilen tepe pulse performansları elde edilir. Bu da CW lazer performansının 1000 kere ötesini elde etmek demektir.

ROFIN , QW- ve Q-switch lazerlerinin 3 tipi vardır.

KatıHal-Q-sviç-Laseral

PowerLine L 65 SHG / L 100 SHG / L 400

Yüksek-hız materyal işleme ve PV uygulamalaları için Lazer sistemleri


PoweLine L65_LaseralPowerLine L özellikle yüksek güç ortalaması ve yüksek pulse enerjisi gereken materyal işleme uygulamaları için dizayn edilmiştir. Örnekleri cam ve esnek materyaller üzerinden ince bir film tabakası yok edilmesi , slikon işleme ve yüzey muayene 'sidir.

Nd:YAG lazerleri verimli diyot pompalılardır ve endüstriyel olarak 24/7 operasyonda güvenilirdirler. Lazer kaynakları 1064 nm ( PowerLine L400 ) ve 532 nm ( PowerLine 100 SHG) olarak mevcuttur. Standart konfigürasyon işleme kafasına fiber iletimini içerir. 532 nm yüksek verimli SHG ( second harmonic genarator ) modülü kullanır. Bu SHG , en iyi frekans çevrimi için içten kaviteli harmonik jenaratör kristali içerir. Önerilen bu sistem yüksek hassasiyet performanslı cihazlardır.

CW lazer'den 1000 kere Daha Güçlüdür

Q-sviçin unique ( eşsiz ) prensibi tepe pulse performanslarını CW lazer gücünde olduğundan 1000 kere daha yüksek yapar. Proses 50.000 Hz ' e kadar frekanslarda tekrar edilir. Pulse uzunlukları 50 ns ile 300 ns aralığındadır.

Yüksek Performanslı Tarama Kafası

PowerLine L 'nin standart konfigürasyonu , odak mesafesine bağlı olarak 10 m / sn tarama hızlarını destekleyen bir fiber bağlantısı ve tarama kafası modülü içerir. Önerilen tarama kafaları ,çok yüksek hassasiyetleri destekleyen yüksek performanslı hassas cihazlardır.Güvenlik shutter'ı ve güvenlik devresi lazer kafasıyla ve güç kaynağı ünitesiyle birlikte çalışır. Ve bu durum ilerde EN-954-1/EN13849-1 standartlarına entegrasyonu karşılayacak şekilde kolaylaştırmaktadır.

Özelliklerine bir bakalım

 • 532 nm ve 1064 nm mevcut

 • Mükemmel pulse-den-pulse'a kararlılık

 • uzun-süreli kararlı 24/7 endüstriyel operasyon

 • Pulse frekakansı 50 kHz ve pulse uzunluğu 50 ns ' dan 300 ns ' ya.

 • Tarama kafası çok yüksek hassasiyetleri karşılayacak şekilde yüksek hassasiyet performansı verir.

ROFIN DQ Serisi

Yüzey Muayene Uygulamaları için Q-Switch Lazerleri


DQ80_LaseralLazer Ablasyon , Lazer Temizleme , Yalıtım – ROFIN 'ın Q-switch lazerleri bu ve diğer yüzey muayene uygulamaları için ideal olan alettir.

DQ Serisi , güvenilir diyot-pompalı Nd:YAG lazeri temel alınarak yapılmıştır. Çok çeşitli endüstriyel gereksinimleri karşılanması gereken durumlarda uygundur. Versiyonları ; güç, pulse enerjisi ve ekipmalar ile değişiklik gösterir. Q-Sviç'in eşsiz prensibi tepe pulse performanslarını mümkün kılar ve bunlar cw lazer gücünden 3000 kere daha yüksektir.

Teknik Bilgi

Çıkış güçleri:
Dalga boyu:
Maks. Pulse Enerjisi:


Pulse Frekans Aralığı:
Pulse Uzunluğu:
Pulse'dan Pulse'a Kararlılık:
Kolimatör'de Işın Kalitesi:

Fiber Optik (yuvarlak veya kare):

500 W, 800 W, 1000 W
1,06 µm
75 mJ @ 6 kHz (500 W),
120 mJ @ 6 kHz (800 W),
150 mJ @ 6kHz (1000 W)
6 - 15 kHz, diğerleri talep üzerine
38 ns @ 6 kHz (±10%)
± 3%
< 25 mm x mrad (500 W),
> 35 mm x mrad (800 and 1000 W)
600 µm 500 W ' da , 800 µm 800 W ve 1000 W 'de

Tipik Uygulamalar

PowerLine E Serisi

Geniş Bir Aralıkta Uygulama için End-pumped Katı Hal Lazerleri


PowerLineELaseralGenellikle entegrasyonu ve servis ve bakımı kolay çok geniş bir aralıkta uygulama için kullanılan lazer markalayıcılardır. Sistem 'Visual LaserMarker' (VLM) , düzen ve planların geliştirilmesi , gereken markalama verisinin PC 'den lazer markalayıcıya transfer edilmesi için kullanılır.

Uygulama ihtiyaçlarına bağlı olarak PowerLine E ürün ailesi lazerleri hava-soğutmalı , su-soğutmalı ve farklı dalgaboylarında ( 1064 nm , 532 nm , 355 nm ) ve çeşitli güç aralıklarında olabilir.

Ürün ağacının özel versiyonları mevcuttur. Örneğin ; yarı iletken endüstrisi ( PowerLine E IC ) ,

güvenlik dökümanları ( PowerLine E PC ) ve solar endüstrisi ( PowerLine E PV ).


Bir Bakışta Özellikler

 • Farklı güç aralıklarıdifferent power ranges

 • Çeşitli dalgaboyları

 • Tek ve ikili galvo konfigürasyonu

 • Kompakt dizayna bağlı olarak kolay entegrasyon

Lazer tipi:
Çokış Güç sınıfı 'e kadar:
Dalgaboyu:
Pulse frekansı:
Markalama alanı:
Güç tüketimi:

diode end-pumped Nd: YVO4
10 W - 40 W
1064 nm, 532 nm, 355 nm
1 – 200 kHz, and CW
120 x 120 (Diğer ölçüler talep üzerine)
0.5 kW - 1.88 kW

Tipik Uygulamalar

Darbeli ( pulsed ) Rod Lazerleri

En Hassas Lazer Kaynak ve Lazer Kesim Uygulamları için


RodPulse_Laseral

Işın ve darbe ( pulse ) karakteristiklerine bağlı olarak , 500 W güçlere kadar olan darbeli ( pulsed ) YAG lazerleri , özellikle hassas lazer kaynak ve hassas kesim uygulamaları için uygundur. 20 kW ' a kadar yüksek tepe darbe ( pulse ) performanslarıyla , yüksek yansıtıcı materiyallerde bile yüksek işlem hızı , geniş kaynak derinliği ve yüksek erime sıcaklıkları kombinasyonları birleştirilebilir. - Darbeli ( pulsed ) rod lazerleri hassas lazer kesim uygulamalarına izin verir.

Örnekler - Stent ' lerin üretilmesi ve - 15 µm 'nin altında mükemmel kesim sonuçları.

Darbeli Pulsed Rod Lazer'lerin 6 tipi vardır

RodSelection_LaseralStarPulse

Hassas Kaynak Uygulamaları için Darbeli (Pulsed) YAG Lazerleri

StarPulse_LaseralStarPulse lazer kaynakları ( 40 – 500 W ) , yüksek iki pulse arası kararlığı sağlamakla birlikte yüksek kaynak hızlarında dar dikiş geometrilerinin kaynağı için ideal lazer'lerdir. - Aynı zamanda yüksek erime sıcaklığına sahip yüksek yansıtıcı materiyaller için. Yüksek hassasiyete sahip güç çıkışları , çok küçük ölçekteki parçaların mikro kaynaklarını yaparken darbe ( pulse ) enerjilerinin sadece birkaç mikrona düşmesini sağlar.

Mükemmel ışın kalitesine sahip olan StarPulse lazerleri direk ışın teknolojisinin , geniş işlem alanları ve küçük kaynak spotları ile aynı anda kullanılması gereken durumlarda birinci tercihtir. Uzatılmış bir fiber kit'i işleme iş istasyonun ve lazerin pozisyonlama esnekliğine izin verir ve bu üretim hatlarına entegrasyonu kolaylaştırır.

Bir Bakışta Özellikler

 • Lazer gücü: 40 - 500 W

 • Prensip: lamba pompalı rod lazer

 • Darbe ( pulse ) tepe performansı 20 kW 'e kadar

 • Intra-darbe / Darbe arası kontrol

 • Öğretme modu

 • İlk-darbe kontrolü

 • Tek_Darbe grafiği

 • Dokunmatik ekran

 • Hata + telefon desteği

 • İşlem veri toplaması

 • Direk Işın

 • Hassas-kaynak opsiyonu

 • Fiber modülü

Tipik Uygulamalar

Diğer Rod Lazer tipleri için tıklayın.