Rofin FL Fiber Lazerleri

powerline FL 20

ROFIN FL Serisindeki yüksek canlılıktaki fiber lazer'ler olağanüstü bir verime sahip olup , optimum güvenilirlik için dizayn edilmiştir.

Yazının Devamı

Rofin Desktop Kaynak Lazerleri

Desktop_Laseral

Desktop , manuel kaynak için çok amaçlı ve hesaplı kompakt bir masa üstü lazer sistemidir. Labaratuvarlar , atölyeler ve enstitüler 'in belirli ihtiyaçları için dizayn edildi

Yazının Devamı

Rofin C02 lazerleri

Starshape_Laseral - Hk

SC serisinin Kapalı-tip lazerleri ile 2 ve 3 eksenli galvo tarama kafasınından oluşmaktadır. Verimli bir yazılım metal-olmayan...

Yazının Devamı

rofinlaseralogo

Co2 Lazerler

Endüstriyel Uygulamalar Kanıtlanmış Teknoloji

ROFIN , kapalı tiplerden multi-kW lazerlerine kadar uzanan bir yelpazede 30 W dan başlayıp 3000 W ' a kadar ulaşan bir güç aralığında CO2 lazer temini sağlar . Lazer kesim , kaynak , yapısal deformasyon ( structuring) , kesikli çizgilendirme ( perforating ) , delik delme ya da lazer markalamadan hangi işlem olursa olsun , ROFIN tarafınfan kurulmuş bir CO2 lazeri her zaman iyi bir seçimdir. Yüksek güvenirlikleri , düşük bakım giderleri ve mükemmel ışın kaliteleri sayesinde üretim için gerekli olan araçlardır.

RofinC02LaseralCO2 SLAB Lazerleri

Minimum Gaz Tüketimi ile Difüzyon soğutmalı


Bu belirleyici teknolojinin sırrı 2 su-soğutmalı elektrot ( slab ) ' dur. Bu elektrodlar arasındaki yüksek frekans lazer gazının dağılımına ( stimulation ) yol açar. Bu CO2 lazer ' in optik rezanatörü

ön ve arka aynalardan ve 2 elektrotdan oluşur. Gazın içinde oluşan ısı su-soğutmalı elektrodlar tarafından dağıtılılır. ( difüzyon soğutma ). Bu yüzden vantilatör ya da türbin gibi gaz sirkülasyon sistemlerinin temelini teşkil eden parçalar gerekmez.

Bu lazer prensibinin en kritik avantajı lazer gazının sirküle edilmesi de kalıcı olarak yenilenmesi de gerekmez. Bu yüzden bu , bozulmaya karşı duyarlı olan türbinlerin ya da vantilatörlerin ve doğal olarak ortaya çıkabilecek servislerin ortadan kaldırılması anlamına gelir. Bu da rezanatöre entegre edilen optiklerin akış halindeki lazer gazı yüzünden bozulması geçmişte kalmıştır. ( Özellikle de bağlanma camları ) .

ROFIN ' in bu difüzyon soğutmalı CO2 slab lazerleri sadece lazer kesim için mükemmel bir araç değil aynı zamanda lazer kaynak ve yüzey işleme ( surface treatment ) gibi çok geniş bir uygulama alanı için kusursuz bir makinadır.

RofinSlabLaseralROFIN DC Serisi

En Yüksek Güvenirlik – En Düşük Bakım Gereksinimi


Lazer kesim , lazer kaynak ya da yüzey işleme için – difüzyon soğutmalı ROFIN CO2 Slab lazerleri sadece mükemmel bir kesim lazeri değil aynı zamanda çok geniş bir yelpazede uygulamalar için ideal alettir. Mükemmel ışın kalitesi K = 0.95 en yüksek seviyede işlem kalitesini garanti ederken üretimi arttırır. Uzak infrared ( görünmez ışık ) 10.6 µm dalgaboyu aralığında CO2 lazerleri sadece metalleri işlemek için değil aynı zamanda odun , ahşap , plastik ve diğer taraftan fiber-güçlendirilmiş cam , tekstil ya da kağıt için uygundur.

RofinDcLaseral

Difüzyon soğutmanın prensibi en yüksek güvenirliği sağlar. Lazer sadece Birkaç çok yüksek dayanıma sahip parçada çalışır ve geleneksel gaz sirkülasyonuna ihtiyaç duymaz. Bu da bakım ve servis masraflarını dikkate değer ölçüde düşürür. Aynı zamanda gaz tüketimi minimize edilmiştir : Entegre edilmiş gaz şişesi dışardan harici bir gaz kaynağını ortadan kaldırır. 5 kW ' a kadar bir güç aralığında lazer , 0.1 l/saat bir gaz tüketimiyle çalışır. Daha da ötesi ,enerji-koruyan stand-by modu minimum güç tüketimi sağlar.

Slab Serisinin , “ROFIN Control Unit” ' i ( RCU ) , içermesi sayesinde şimdi MAKRO ürün aralığı da dahil tüm ürünler aynı kontrol platformuna ve kıyaslanabilir bir arayüze sahip olmuştur. Yeni kontrol , genişletilmiş monitörleme ve kontrol fonksyonları sağlarken geliştirilmiş pulse den pulse' a kararlılık , manifold kontrolü ve E -Servis gibi log ( seyir ) fonsksyonları gibi yenilikler getirmiştir. Daha konforlu bir kumanda edilebilirlik için ROFIN DC Serisi lazerlerinde mobil operasyon paneli gibi opsiyonlar mavcuttur. ( dokunmatik fonksyon dahil ) . Yüksek verimlilik ve mükemmel nitelikleri sayesinde ROFIN Slab lazerleri günümüzde dünyanın dört bir yanında sayısız üretim hattında temel araçlardan biridir.

DC Serisi lazerlerin 2 konfigürasyonu mevcuttur:

 • Kafa/kabin kombinasyonu – duvara monte edilebilir , yerden kazanımlı kontrol kabini ( 45% yerden kazanım ) ve kolay kullanım için kontrol kabininde opsiyonel dokunmatik panel.

 • Kompak versiyon – lazer kafası ve kontrol kabini tek kompak ünite içinde.

Kapalı ışın yoluna bağlı olarak , bu Serinin lazerleri aynı zamanda entegrasyon modülü ile birlikte mevcuttur.
Teknik Data :

Işın Uyarma:
Çıkış Gücü:Dalgaboyu:
Işın Karakteristik numarası:
Pulse Frekasnı
Çıkış güçlerine kadar 4500W:
Çıkış güçlerine kadar 5000 W ve fazlası:

RF
1000 W, 1500 W, 2000 W, 2500 W, 3000 W, 3500 W, 4000 W, 4500 W, 5000 W, 6000 W, 7000 W, 8000 W
10,6 µm
K = 0,95


CW oder 2 - 5000 Hz
CW oder 2 - 100 Hz

Tipik Uygulamalar

RDL

StarShape HP

starshapeLaseral

Sıklıkla yüksek güç uygulamaları için lazer piyasası gereksinimleri galvo teknolojisi kombinasyonuna ihtiyaç duyar.

ROFIN 'in yüksek güç uygulamalarında - örneğin lazer kesim ve 3-eksen galvo taraması ile ablation gibi - lazer üzerine olağanüstü bir deneyimi vardır. Özellikle bu lazer sistemlerinin büyük bir kenara bağlı esnekliği ve plotter sistemleri gibi olan diğer metodlara göre kıyasla performans üstünlükleri vardır.

ROFIN lazer kaynaklarının Dc serisinin mükemmel ışın kalitesi ,çok küçük spot çaplarına müsaade eder. ( yüksek enerji yoğunluğu ) . Buna karşın işlem çalışma alanları ve sonuç olarak uzak odak mesafelerine olanak sağlar. Ve bu sıradışı hassasiyet ve hızlı işlem adımlarına olanak sağlar.Özelliklerine bir bakalım

 • Lazer gücü 1.000 ila 2.500 W

 • 3-eksen teknolojisi

 • İşleme alanları 200 mm x 200 mm ila 1.500 mm x 1.500 mm aralığında

 • İkili kafa uygulamaları için optik ışın ayırıcı ( beam splitter )

 • Karmaşık ve kalın materyallerde kaynak/ablation için mükemmel performans(ör. Tıbbi mühendislik ve otomotivde)


Kapalı-tip Slab Lazerler

Bu tip CO2 lazerinin optik rezanatörü ön ve arka aynalar ve iki paralel RF-elektrot'dan oluşmuştur. Lazer gazının uyarılması su-soğutmalı iki elektrod arasındaki RF alanında meydana gelir. Gazın içinde Gazın içinde oluşan ısı su-soğutmalı elektrotlar tarafından harcanırç ( difüzyon soğutmalı ). Lazerin içine ışın şekillendirici modülü entegre edilmiştir ve bu yüksek kalitede yuvarlak simetrik vir ışın üretir.

ROFIN' in ürettiği kapalı tip lazerler her tür uygulama için uygundur , ör. Lazer kesim , yapılandırma , çizme ( scribing) , lazer kesik-çizgi delik açma ( perforation ) ya da yüzey tedavisi için.

Sealed-off-Laseral


ROFIN SC Serisi

Endüstriyel Kullanım için Düşük Güçler

RofinScLaseral

ROFIN sahip olduğu SC serisinin Devrimsel Slab-prensibi ile , CO2 lazerlerin güçlü spektrumunda 100w ' dan 600w 'a çıkış güçleri ne kadar lazerler mevcuttur. SC lazerleri tamamen kapalıdır ( sealed-Off ) , bu sayede vakum pompası ya da basınç kontrol sistemi gibi yeniden sirkülasyon ekipmanlarına gerek yoktur. Daha önceden gaz değişiminin 16000 saat operasyon saatinden önce gereksiz olduğu gibi çalışma bakım ve servis giderleri minimuma inmiştir. SC lazerlerinin tüm aralığı, lineer kutuplaştırma ile lazer ışını üreten aynı tek resanatör dizaynını kullanır.

SC lazerleri için Güç ve Hassasiyet belirleyici karakteristiktir. Uygulama alanlarıçok genişbir yelpazeye yayılmıştır : kağıt , cam , ahşap , çok ince sac metaller ve plastiklerin lazer ile kesimi işlemlerini kapsar. Lazerler hafiftir ve çok sağlamdırlar , bu da mekanik otomasyon işlerininin kolaylıkla entegrasyonuna olanak verir. Bu lazerlerin hafif olması onları robotik uygulamalar için ideal aday yapar.


Teknik Data

ROFIN SC x10, SC x20, SC x30, SC x60

Işın Uyarılması:
Çıkış Gücü:
Işın karakteristik numarası:
Pulse frekansı:RF
100 W, 200 W, 300 W, 600 W
K > 0.8
0-100 kHzROFIN OEM iX Lazerleri

Kompakt ve hafif kapalı-tip CO2 Lazerleri


OEM-iX-LaseralOEM iX lazerleri 100-400 watt aralığında çıkış gücü verir bunun yanında var olan üretim hatlarına kolay entegrasyon için kompakt bir çözüm sunar. Cam , Kağıt , ahşap ve çok ince sac metal ile plastiğin lazer ile kesilmesi için uygundur. SC serisinin diğer lazerlerinde olanın aksine ROFIN 'in OEM iX lazerlerine RF uyarım modülü entegre olarak inşa edilmiştir. Bu özellik lazeri daha hafid ve daha kompakt yapar. Hafif ve sağlam olmaları sayesinde CO2 lazerleri robotik uygulamalar için ideal adaylardır bununla beraber tarayıcı ve yönlendirme komponentleri içeren sistem konseptlerine son derece mükemmel bir şekilde entegre edilebilirler.

SC Serisinin diğer lazerlerinde olduğu gibi OEM iX lazerleri güvenilir Slab prensibini temel almıştır. Bu da vakum pompası ve basınç kontrol sistemi gibi gaz sirkülasyon ekipmanlarına gerek olmadığı anlamına gelir. 16.000 saat'den önce gaz değişiminin gerekli olmadığı gibi , çalışma , bakım ve servis giderleri minimumdur.

OEM iX lazerleri lineer polarizasyon ile lazer ışını üreten aynı rezanatör dizaynını kullanır. K > 0,8

ışın kalitesinde , güç ve hassasiyetin belirleyici kaarakteristik olduğu bu lazerlerde uygulama alanları çok geniştir ve içeriği : kağıt ,cam ,ahşap ,çok ince sac metal ve plastik kesimidir. OEM iX lazerleri lazer housing ile ya da onsuz olarak mevcuttur.


Teknik Data :

ROFIN OEM 10iX, OEM 40iX

Işın Uyarımı:
Çıkış gücü:
Işın Karakteristik numarası:
Pulse frekansı:RF
120 W, 400 W
K > 0,8
0-130 kHz

Tipik Uygulamalar


OEM-iX-Las-Down

ROFIN SR 10i

Kırılgan Materyaller için moleküler bozulmaya karşı işlem


SR10i-LaseralKapatılmış-tip CO2 Lazerleri içindeki ROFIN SR 10i 125 Watt çıkış gücüne sahip olup endüstriyel olarak güvenilir difüzyon-soğutmalı Slab lazer dizaynını dahil eder. Bu ışının yuvarlak ve simetrik olması ile sonuçlanır. Çığır açan RF güç kaynağı lazerin yüksek peak güçlerinde kısa optik pulslar üretmesi ile sonuçlanır. Bu kombinasyon müşterinin geliştirilmiş kenar kalitesiyle ve minimum ısı etkisi alanıyla daha hızlı kesim yapmasını sağlar.

SR 10i 'nin sağlam yapısı en zor koşullardaki endüstriyel ortamlarda dahi ideal bir lazer olarak performans vermesine olanak verir. Ünitenin basit kontrol arayüzü ve kompakt mekanik dizaynı onu lazer temelli işlem makinalarına entegrasyonuna izin verir. ( kesim , markalama , delik delme. )

Lazer tübünün sıkı bir şekilde kapatılmış montajı , ona bakım gerektirmeden yüksek bir gaz çalışma-ömrünü sağlar. - tak ve unut. Her bir detayına çok büyük dikkat gösterilen mühendislik işlemleri minimum operasyon giderlerini garanti eder.

İş Çıktısı , ekonomi , esneklik , güvenilirlik SR 10i ile ilişkilendirilen temel özellikleridir.

SR 10i , kauçuk , kağıt ve tekstil içeren çok geniş bir aralıkta materyalle işlem yapmak için ideal bir lazer kaynağıdır. Scribing ( çizme ) ve alüminyum seramik kesimi SR 10i için ideal uygulamalardır. Seramiğin kırılganlığı onu mekanik talaşlı imalat yöntemleriyle işleme yapıldığında kırılmaya karşı meyilli yapar. Bunun yanında SR 10i 'nin ışınının temassız bölgesel ısıtma etkisi gerilmeyi önlerken mükemmel üretim sonuçlarının çıkmasını sağlar. Tipik olarak lazer seramiği 4 m/dak hızla , 36 µm derinlikte çizme işlemi için kullanılır. 10.6 µm dalgaboyu sayesinde SR 10i akrilikte (acrylic) , 100 % 'e çok yakın bir emilime ulaşır. Bu da lazeri bu materyali kesmek için mükemmel bir alet yapar. Kesim buharlaşmanın bir sonucudur. SR 10i ile 3.2 mm kalınlığında bir akrilik parçasında , 2 m/dak kesim hızında iyi bir kenar kalitesi elde edilir.


Teknik Data :

ROFIN SR 10i

Işın Uyarılması:
Çıkış Gücü:
Işın Karakteristik numarası:
Ağırlık:
Tepe gücü ( peak power ) :RF
10-125 W
K > 0,8
22 kg
> 130-310 W

Tipik Uygulamalar


Lazer markalama , lazer kesim , lazer delik delme , lazer kaynak ya da lazer ısı laser heat tedavisi çok geniş bir çeşitlilikteki materyal üzerine:

StarLite X

Entegrasyonu kolaylaştırın


StarLiteX-LaseralStarLite X , endüstriyel olarak güvenilirliği kanıtlanmış olan StarShape ' in inovatif bir tümleyenidir. ROFIN 'in en son kapalı-tip CO2 lazer teknolojisi ile donatılmıştır. Bu lazer , lazer kesim , lazer yapılaştırma , lazer scribing ve organik materyallerin lazer perforating işlem için çok uygyndur.

Sahip olduğu kompakt ve düz dizaynı ve kolay otomasyon kabiliyeti sayesinde , StarLite X , lazer ile yüzey tedavisi için düşük maliyetli lazer temelli işlem makinaları entegrasyon çözümleri inşa etmek için uygundur. StarLite X temel bir konfigürasyon ile sunulur bu da onu kolay entegre edilebilir yapar.

Plastikler , cam , kağıt , ve doğal materyaller ( deri , kauçuk , ahşap gibi ) , StarShape'in CO2 lazeri geniş bir spektrumda mikro materyal işlemeyi olanaklı kılar. Örneğin serbest şekilli konturlar ( kenar hatları ) , ve yazı ile yüzey tedavisi gibi.

Teknik Data

StarLite X 120

StarLite X 200

Dalga Boyu

9,35 / 10,6 / 10,25 µm

9,35 / 10,6 / 10,25 µm

Güç

120 W

200 W

Işın Kalitesi

K > 0,8

K > 0,8

Pulse frekansı

0-50 kHz

0-50 kHz

Pulse uzunluğu

2 – 400 µs

2 – 400 µs

StarShape

Metal-Olmayan Materyaller için CO2 Lazer


StarshapeLaseral_iSC serisinin Kapalı-tip lazerleri ile 2 ve 3 eksenli galvo tarama kafasınından oluşmaktadır. Verimli bir yazılım metal-olmayan materyalleri işlemek için çok geniş bir aralıkta uygulamayı ortaya çıkartmıştır.

ROFIN lazer kaynaklarının mükemmel ışın kalitesi çok küçük spot çapına (= yüksek enerji yoğunluğu) olanak sağlar. Aynı zamanda geniş işleme alanları ve sonuç olarak da uzun odak mesafeleri temin eder. ,

Bu sıradışı hassas ve hızlı işlemlerin bulunması anlamına gelmektedir. StarShape'in sahip olduğu çok sayıdaki konfigürasyon olasılığı sayesinde işleme alanını ayarlamaya ve uygulamaya göre tam olarak doğru spot çapını yazılım kontrolüyle bulmaya olanak verir. Bu yüzden yapılan optimizasyonlar sayesinde en iyi üretim hızları elde edilir.Özelliklere bir bakalım

 • Laser gücü 100 W, 200 W, 300 W, 400 W ya da 600 W

 • 3-eksen teknolojisi - otomatik çalışma alan ayarı opsiyoneldir

 • Hızlı ve efektif 2.5 D işlemi (opsiyonel) iş parçasını yeniden pozisyonlamaya gerek olmadan

 • Çalışma alanları 100 mm x 100 mm ile 1.250 mm x 1.250 mm

 • Opsiyonel iki kafalı sistemler

 • ROFIN ve LASERAL tarafından müşteri iş istasyonlarına entegrasyonMultiScan

'Uçan optik markalama' ve Statik Uygulamalar için Vektör Lazeri


MultiScanLaseralROFIN MultiScan özellikle çok geniş çeşitlilikte materyal üzerine grafik markalamalar içeren basit alfanumerik ve/veya kompleks markalamaları olanaklı kılmak için geliştirilmiştir. Sistem durağan haldeki ya da ' on the fly ' olarak kodlama yapıldığı taktirde hareketli ürünleri markalayabilir. Esnek yazılım akıllı verinin belirtilen tarama alanında istenen yere yerleştirilmesine izin verir. Aynı zamanda opsiyonel bir aracın kompleks grafikler yaratmasına ve yüklemesine izin verir ve iki boyutlu ve geleneksel bar-kod üretebilir.Özelliklerine bir bakalım

 • Alfenumerik içeriğin ve grafiklerin hassas bir şekilde üretilmesi

 • Geniş taramalar geniş formatta kodlara izin verir

 • Statik ve 'on the fly' ( uçan optik ile ) markalama

Lazer tipi:
Ölçüler (G x Y x D):
Çıkış güç klası ' a kadar :
Markalama alanı:

Tek kapalı-tip CO2
590 x 900 x 400 mm
120 W
70 mm x 70 mm ' dan 250 mm x 250 mm

PowerLine C 30

Organik ve İn-organik Meteryaller için CO2 Markalama Lazeri


PowerLine_C30_laseral

PowerLine C30 en iyi markalama sonuçlarını plastik ve cam aynı zamanda ahşap, kağıt ve deri için de verir. Entegre kapalıi-tip CO2 lazer kaynağı bakım gereksinimini minimize ederken fiyat / performans operasyonu garanti eder. 10-inç rack tipi kasa içindeki güç kaynağı ve kontrol ünitesiyle lazer markalama ünitesi , endüstriyel üretim hatlarına kolaylıkla entegre edilebilir.

Geliştirilmiş kontrol yazılımı ile PowerLine C30 IC , yarı-iletken endüstrisi için gereksinimlere adapte edilmiştir.


Özelliklerine bir bakalım

 • Kompakt dizayn

 • Plastikler , cam , ahşap , kağıt ve deri için uygundur.

 • Harici gaz kaynağı yoktur , yaklaşık sıfır-bakım maliyeti

Çıkış güç sınıfı ..W ' e kadar:
Lazer tipi:
DalgaBoyu:
Markalama alanı:

30 W
Tek kapalı-tip CO2
10. 600 nm
Ø 70 mm (diğer ölçüler talep halinde verilir)

Tipik Uygulamalar